Ua

+380 93 959 00 00
+380 66 959 00 00
+380 98 959 00 00

 

 

Тепловим стресам - ні!

Ефективний метод боротьби з тепловим стресом у корів —живі дріжджові пробіотики та продукти їх життєдіяльності.

Hе за горами літній сезон, однак багато підприємств іде відчувають відлуння спеки минулого літа. І це не лише брак кормів — спад відсотка плідних осіменінь у ряді підпри­ємств у спеку останніх років призводить до зниження кількості отелень навесні.

Молочні корови дуже чутливі до тепло­вого стресу, який справляє значний економічний вплив на господарство. Страждає не тільки молочна продуктив­ність і якість молока (підвищення числа соматичних клітин, зниження жиру), також виникають проблеми зі здоров'ям худоби.

Ветеринари та зоотехніки знають мето­дики запобігання і полегшення теплово­го стресу в стаді, проте вони більше СТО­СУЮТЬСЯ питань забезпечення зоогігієния та інженерії. При цьому деякі підходи в годівлі не завжди широко відомі. Зокре­ма, пробіотики поліпшують функціону­вання і середовище рубця, допомагають підтримати травлення, молочну продук­тивність тощо.

Під час теплового стресу значно пору­шується антиоксидантний баланс, тому згодовування ефективних форм антиок­сидантів допомагає зміцнити імунну та репродуктивну системи корови.

Тяжкість проявів тепловою стресу зале­жить від температури і відсотка вологи навколишнього повітря. Комфортною тем­пературною зоною для корів є діапазон від -13 С до +25 С. При підвищенні температу­ри понад +25*С, а за даними деяких фахів­ців, і +20 С, тварини починають страждати від тепловою стресу. На наявність і тяжкість перебігу теплового стресу вказують такі ознаки:

  • температура тіла (ректально) вища +39,2...+39,4 ’С;
  • частота дихання перевищує 80-100 рухів за хвилину;
  • посилюється зовнішня слинотеча;
  • збільшується споживання води;
  • знижується споживання корму (на 10% за СР—середньотяжкий стрес; на 25% за СР - тяжкий тепловий стрес), зни­жується частота скорочень рубця;
  • тварини зменшують рухову активність, щоб знизити теплопродукцію;
  • корови прагнуть споживати корм у прохолодний час доби, вибираючи корм з меншою теплопродукцією (це зернові та білкові концентрати), об'ємні корми споживаються погано.
Тепловим стресам - ні

Тяжкий тепловий стрес завдає значних фінансових втрат. У середньому, за роз­рахунками, 80% їх припадає на зниження молочної продуктивності, а 20% пов'язані зі здоров'ям тварин. Переважно це стосу­ється відтворення та імунітету. У період теплового стресу значно зростає ризик виникнення ацидозу рубця. Це пов'язано зі зниженням споживання корму, осо­бливо об'ємної його частини, зниженням надходження слини (буфер) в рубець, упо­вільненням румінації. При ацидозі погір­шується конверсія корму в продукцію, падає молочна продуктивність, знижуєть­ся вміст жиру в молоці.

У боротьбі з тепловим стресом і його наслідками крім зоогігієнічних підходів (вентилятори, постачання водою) і зоо­технічних практик (годівля здійснюється частіше, зменшеними порціями та у більш прохолодну пору, підвищення смакових якостей раціону) у світі застосовуються спеціалізовані дріжджові пробіотики. їх можна знайти в раціонах 90% всіх висо­копродуктивних стад Європи та США. Провідні позиції на ринку дріжджових пробіотиків Франції, Німеччини, Велико­британії, Голландії, США посідає препа­рат, що с спеціально відібранимза ефек­тивністю впливу на середовище рубця і виготовлений зі штаму живих дріжджів. Ці дріжджі сприяють утилізації молочної кислоти в рубці, оптимізуючи рН рубце­вого середовища, і утилізації кисню, що пригнічує мікрофлору рубця. Біологічно активні речовини, що виділяються дріж­джовими клітинами, стимулюють розви­ток корисної мікрофлори рубця.

Тепловий стрес завжди супроводжується окислювальним стресом. В організмі зна­чно зростає потреба в антиоксидантах для боротьби з окислювальними агентами. Зруйновані вільними радикалами клітинні мембрани с воротами для розвитку інфек­ційних захворювань.

Імунна система перебуває у пригнічено­му стані. Збільшується частота виникнення маститів і тяжкість їх перебігу. Зростає вміст соматичних клітин у молоці. Силь­ніше проявляються гінекологічні захво­рювання, рівень без­пліддя може підви­щитися на 40-50%.

Селен с одним із найважливіших мікроелементів, що беруть участь у зни­женні оксидативного стресу, викликаного високою температу­рою. Але для корів особливо важливо, в якій формі селен надходить в організм. Найвищу біодоступність мас його орга­нічна форма (селенометіонін). Тому особливо корисно вводити до раціону корів саме препара­ти, що містять дріж­джовий селенометіонін, який, не руйну­ючись мікрофлорою рубця, вбудовується в білки тіла корови, створюючи депо для потреб організму.

Забезпечення орга­нізму корови висо­коефективним анти­оксидантом - селеном веде до зниження вмісту соматичних клітин у молоці, норма­лізації роботи імунної системи, ефективної боротьби організму з наслідками теплового стресy.

Запобігання тепловому стресу і полег­шення його перебігу с найважливішим завданням для фахівців молочних госпо­дарств у спекотливий період року. Зазда­легідь продумана і вчасно впроваджена стратегія боротьби з тепловим стресом допоможе не тільки вберегти підприєм­ство від фінансових втрат, а й забезпечить безперервне виробництво молока протягом наступного року.

За вигульного утримання молочного ВРХ влітку обов'язкові спеціальні навіси
За вигульного утримання молочного ВРХ влітку обов'язкові спеціальні навіси
Забитий дошками вентиляційний отвір може стати причиною теплового стресу у ВРХ
Забитий дошками вентиляційний отвір може стати причиною теплового стресу у ВРХ

Levusell SC максимізує потенціал раціону і Ваш дохід

  • Надої молока: +1,2 до 2,5 л/корову/день
  • Підвищення ефективності раціону: до 7%*, +120 г молока/кг споживання сухої речовини
  • Оптимізуе pH рубця (менший ризик ацидозу)

LEVUCELL SC - це специфічний дріжджовий грибок рубця Saccharomyces cerevisiae 1-1077, вибраний спільно з INRA (Франція)